امتیازهای جالب شرکت‌ها برای بهبود برند کارفرمایی / از موج‌سواری تا سم‌زدایی دیجیتال

«ایربی‌ان‌بی»، «پاتاگونیا» و «ادوبی» از شرکت‌هایی هستند که امتیازهای جالبی را به کارمندان خود ارائه می‌دهند. برای مثال پاتاگونیا به کارمندان خود اجازه می‌دهد تا زمانی که هوا خوب است، از کار مرخصی بگیرند و به موج‌سواری بروند. شرکت‌های بزرگ فناوری نسبت به گذشته امتیازات کمتری به کارمندان خود ارائه می‌دهند، اما هنوز کسب‌وکارهایی وجود دارند که مزایای بسیار خوبی برای کارکنان در نظر می‌گیرند. در اینجا برخی از مزایای برتری که شرکت‌ها به کارمندان ارائه می‌دهند، از وقفه‌های موج‌سواری گرفته تا کمک‌هزینه‌های مسافرتی را مرور می‌کنیم.

شرکت‌های بزرگ فناوری به خاطر ارائه امتیازات خاص به کارمندان خود مشهور هستند، اما بسیاری از آنها در بحبوحه رکود اقتصادی از این مزایا کاسته‌اند. به‌عنوان مثال «متا» امسال ۱۰۰۰ دلار از مزایای سلامتی و تندرستی را برای کارکنان خود کاهش داده و ارائه خدمات خشکشویی در محل به کارمندان خود را متوقف کرده است. این شرکت همچنین یارانه خدمات ماشین کرایه‌ای و لیفت را برای کارکنان منطقه سیاتل کم کرده و ارائه خوراکی‌ها و غلات صبحانه را در طول همه‌گیری کاهش داده است.

گوگل نیز از ساعات کاری کافه‌های خود کاسته و سفر کارمندانش را محدود به سفرهای «تجاری مهم» کرده است. با این حال هنوز هم شرکت‌هایی در ایالات متحده و کشورهای دیگر وجود دارند که امتیازاتی عالی به کارکنان ارائه می‌دهند.

 پاتاگونیا

شرکت پوشاک پاتاگونیا با ارائه کلاس‌های تناسب اندام، یوگا، کوهنوردی و حتی موج‌سواری به کارکنان خود کمک می‌کند فعال بمانند. «ایوون شوینارد»، بنیان‌گذار پاتاگونیا در سال ۲۰۱۷ گفت ما سیاستی داریم که به کارمندان خود می‌گوییم وقتی موج‌ها بالا آمدند، کار را رها کنید و به موج‌سواری بروید.

سخنگوی پاتاگونیا در ایمیلی گفته که کارمندان هنوز اجازه دارند در مواقعی که شرایط خوب است، به موج‌سواری بروند، اما این انتظار از آنها وجود دارد که کار خود را انجام دهند. کارمندان همچنین به دوچرخه‌های الکترونیکی، زمین‌های والیبال شنی و قایق‌سواری در رودخانه پردیس رنو و نوادا دسترسی دارند.

ایربی‌ان‌بی

ایربی‌ان‌بی به کارکنان خود سالانه دو هزار دلار اعتبار سفر می‌دهد. یکی از سخنگویان ایربی‌ان‌بی گفته که این اعتبار به‌صورت فصلی توزیع می‌شود و کارمندان می‌توانند از آن برای رزرو اقامت یا تجربیات دیگر در پلتفرم ایربی‌ان‌بی استفاده کنند.

ایتنا

ایتنا، یک پلتفرم انطباق و قانون‌مداری است که به کارمندان خود اجازه می‌دهد تا ۱۰۰ دلار در ماه برای رویدادهای حضوری هزینه کنند. «روکسان براس پترائوس»، بنیان‌گذار و مدیرعامل ایتنا گفته که شرکت در سال گذشته پس از اینکه متوجه شد رویدادهایی که برگزار می‌کند، مانند ساعات شاد مجازی، مناسب پایگاه کارمندان دورکارش نیست، این برنامه را شروع کرده است.

پترائوس می‌گوید: «فرهنگ‌سازی وظیفه همه است؛ بنابراین اگر می‌خواهیم این ایده عملی باشد، باید به کارکنان اختیارات و منابع متناسب برای انجام آن را بدهیم.» پترائوس اضافه کرده که از زمان شروع برنامه، کارمندان ایتنا برای صخره‌نوردی، مانیکور و پدیکور، نمایش‌های برادوی و… گرد هم آمده‌اند.

شرکت حقوقی کلیفورد چنس

در دفتر شرکت حقوقی «کلیفورد چنس» در لندن، می‌توانید یک استخر، مرکز خرید، خشکشویی، سالن مو، سالن بدنسازی، زمین اسکواش و استودیوی رقص پیدا کنید.

به گفته «لگال چیک»، کارکنان این شرکت به یک پزشک در محل دسترسی دارند و کمک‌هزینه تحویل غذای روزانه ۲۰ پوند یا حدود ۲۵ دلار بعد از ساعت هفت بعدازظهر دریافت می‌کنند.

آن پلاگد

«آن پلاگد»، شرکتی که اقامتگاه‌هایی برای سم‌زدایی دیجیتال در کابین ارائه می‌دهد، سالانه یک اقامت رایگان به کارمندانش هدیه می‌دهد.

آن پلاگد، همچنین دارای یک برنامه رفاهی منحصربه‌فرد به نام آن پلاگد خارج از دفتر کار است و کارمندان می‌توانند یک بار در سال، برای سه یا چهار روز در یکی از ۲۰ کابین آن اقامت رایگان داشته باشند.

سیتادل

«سیتادل» طیف قابل توجهی از مزایا را به کارکنان ارائه می‌دهد و از جمله مزایای آن صبحانه، ناهار، میان‌وعده‌ها در محل و دسترسی به مراکز تناسب اندام و امکانات پزشکی است. سخنگوی سیتادل از طریق ایمیل به اینسایدر گفت که فقط در سال گذشته، این شرکت میزبان بیش از ۱۰۰ رویداد برای کارمندان بوده و برنامه دارد در سال جاری تعداد این میزبانی‌ها را افزایش دهد.

سخنگوی سیتادل به اینسایدر گفته که مهم‌ترین رویدادهای سال گذشته شامل یک مراسم عجیب دیزنی‌ورلد بود که به افتخار سی‌امین سالگرد پایه‌گذاری سیتادل برگزار شد. حدود ۱۰ هزار نفر در جشن آخر هفته که به‌طور کامل توسط «کن گریفین»، بنیان‌گذار شرکت تأمین مالی شد، شرکت کردند.

سخنگوی سیتادل همچنین به رویدادهای دیگری که این شرکت برای کارکنان خود برگزار می‌کند، از جمله خرید پارک‌های تفریحی مانند سیکس فلگز گریت در شیکاگو، اوشن پارک در هنگ‌کنگ، یونیورسال استودیو در سنگاپور و خانه صدساله در سیدنی اشاره کرد.

«مت جهانسوز»، مدیر ارشد مردمی سیتادل از طریق ایمیل به اینسایدر گفته است: «چه این رویدادهای در سطح جهانی باشد که همکاران، خانواده‌ها و دوستان ما را گرد هم می‌آورد یا گفت‌وگو با رهبران رویکردهای فکری متفاوت باشد، ما متعهد به ارائه تجربیاتی هستیم که ارتباط و فرهنگ ما را تقویت کند.»

ادوبی

ادوبی به کارمندان دسترسی رایگان به برنامه‌های رفاهی مانند هداسپیس و لایف دوجو را برای خود فرد و یک همراه ارائه می‌دهد. سخنگوی ادوبی از طریق ایمیل به اینسایدر اعلام کرده است: «این شرکت همچنین با اسپرینگ‌هلث برای ارائه یک برنامه کمک به کارمندان، بدون هزینه اضافی برای خود کارمندان شریک شده است.»

سخنگوی ادوبی همچنین افزوده است: «این هزینه ۱۰ جلسه اول درمانی برای یک کارمند، همسر یا شریک و افراد تحت تکفل آنها در هر سال تقویمی را پوشش می‌دهد. قرار است تعداد جلسات درمانی رایگان به ۱۲ جلسه در سال افزایش یابد.»

فونتین

پلتفرم استخدام فونتین در دو سال گذشته یک برنامه پاداش همتابه‌همتا برای کارمندان خود داشته است. این شرکت از پلتفرم شناسایی و پاداش کارکنان، بونسلی، برای برنامه شناسایی خود استفاده می‌کند. به گفته «هوپ ویدرفورد»، مدیر ارشد مردمی فونتین، کارمندان می‌توانند به یکدیگر کارت هدیه یا کمک به سازمان‌های غیرانتفاعی هدیه بدهند.

او ادامه داده است: «ما یک شرکت از راه دور هستیم و در گردهمایی حضوری سالانه اخیر خود به نام فونتین فوروارد، بسیاری از کارمندان ما در واقع امتیازات خود را از بونسلی به‌طور انبوه به تعدادی از سازمان‌ها اهدا کردند که با مأموریت فونتین همسو بوده‌اند. ویدرفورد همچنین به اینسایدر گفته است: «چهار هزار دلار اهداشده به صندوق جهانی حیات وحش، ای‌سی‌ال‌یو، جوما ونچرز، و پروژه ترور در ژوئن و جولای نمونه‌ای از فعالیت‌های کارمندان ماست.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *