اپل برای رونمایی هدست خود زمینه‌چینی کرده

برای توسعه ARKit در هدست آینده اپل، این شرکت APIها و ابزارهایی را برای توسعه‌دهندگان فراهم کرده است که می‌توان از آن‌ها برای ساخت اپلیکیشن‌های واقعیت افزوده بهره برد. ردیابی حرکات، تشخیص صحنه، حسگر نور و ادغام دوربین‌ها، همگی ابزارهایی بوده که برای توسعه و معرفی اپلیکیشن‌های واقعیت افزوده ضروری هستند؛ زیرا دنبال کردن اتفاقاتی که در دنیای واقعی رخ می‌دهد، یکی دیگر از قابلیت‌هایی است که همراه با تکنولوژی ARKit معرفی شد.

AR Quick Look یکی دیگر از فناوری‌هایی محسوب می‌شود که پیش‌تر به آن اشاره شد. این فناوری همان چیزی است که ابزارهای AR برای قرار دادن اشیای مجازی در محیط واقعی اطراف شما از آن استفاده می‌کنند. مقیاس‌بندی صحیح این اشیا و به خاطر سپردن موقعیت آن‌ها نسبت به دستگاه شما، به واقعی‌تر شدن آن‌ها کمک زیادی می‌کند.

با گذشت چندین سال از معرفی تکنولوژی ARKit، این فناوری روزبه‌روز بهتر شد و با دریافت آپدیت‌های کوچک و بزرگ، امکانات بیشتری به آن اضافه شد. انتظار می‌رود که فناوری استفاده‌شده در هدست واقعیت ترکیبی جدید اپل، بسیار قوی‌تر از آن چیزی باشد که تاکنون در دیگر محصولات اپل دیده‌ایم.

هدست واقعیت ترکیبی جدید اپل قرار است که در روز دوشنبه، ۱۵ خرداد ماه در رویداد WWDC 2023 معرفی شود که ما در زومیت به‌طور زنده تمامی اتفاقات و محصولات معرفی‌شده در این رویداد را پوشش خواهیم داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *